Õnnistatud iseseisvuspäeva!

„Õndsad on puhtad südamelt, sest nemad näevad Jumalat.“ Mt 5:8

Kui kirkalt vaatavad täna vastu lumise maa taustale ülestõmmatud sini-must-valged. Eestimaa ei ole täna lihtsalt lipuehtes, vaid see on meie usukuulutus – usu, armastuse ja lootuse võidust.

On olnud palju mustalt pimedaid aegu. Kuid lootjad nägid usus. Meid ümbritsenud maailma üritati puhastada kõigest, mis kunagist vabadust meenutas. Kuid vihikunurgale kritseldatud sini-must-valgega deklareerisime, et ajastuvaimuga kaasajooksikute valed ja
ähvardused on jõuetud vanaisa jutustatud lugude ja vanaema Jumala-usu ees. Tulevikulootus toitus nende puhtast armastusest. Sellest sündis ime – taastati Eesti iseseisvus.

Meil on rohkesti põhjust olla tänulikud oma vanaemadele ja vanaisadele, emadele ja isadele. Nende usk kandis meid igatsetud ja võimalusterohkesse vabaduseaega. Selleks, et meie lapsed võiksid meid õnnistada, „ärge muganduge praeguse ajaga, vaid muutuge meele uuendamise teel, et te katsuksite läbi, mis on Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik.“ (Rm 12:2)

Puhtad südamelt annavad ruumi Looja-Jumalale, et me elus ei sünniks midagi muud, kui vaid see, mida Tema õnnistada tahab.

Jumalast õnnistatud iseseisvuspäeva, kallid sõbrad!

Erki Tamm
EKB Koguduste Liidu president