fbpx

Sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale tunnustab oma töötajaid ja vabatahtlikke

Sotsiaalne ettevõte Sõbralt Sõbrale tunnustab oma töötajaid ja vabatahtlikke

Töötajate ja vabatahtlike tänamine on Sõbralt Sõbrale ettevõtte jaoks oluline traditsioon. Soovime sellega tunnustada kõikide panust – märgata igat töötajat ja vabatahtlikku ning tunda õlg õla tunnet, et oleme ühise missiooni nimel tegutsev ühtne meeskond. Me usume, et ainult üheskoos saame luua võimalusi headeks muutusteks. 

“Oleme ettevõttena seadnud eesmärgiks kujundada oma kauplused töötajatele meeldivateks  ja rahuldust pakkuvateks töökeskkondadeks. Soovime, et kõikides meie meeskondades oleks ettevõtte väärtustele toetuv, sõbralik ja koostöine õhkkond, mis peegelduks ka kliendisuhetes,” räägib personali- ja arendusjuht Signe Leidt.

 

Sõbralt Sõbrale ettevõttes tahame teha tööd kirglikult ja rõõmsa südamega, lootuses et meie positiivne hoiak on nakkav. Signe Leidt peab oluliseks ettevõttes vaimse keskkonna toetavat kujundamist ja hoidmist, mis tähendab personalitöös seda, et tahame märgata igat oma töötajat, tunnustada ja anda tagasisidet kogu aasta jooksul. Võimalusi selleks on väga mitmeid, ent oleme kogenud, et kõige mõjusam on tagasisidet saada ja anda või tänu väljendada silmast silma kohtumistel. Selleks loome teadlikult igal aastal võimalusi ühisteks inspireerivateks kokkusaamisteks kas suuremas ringis koolitustel, suvepäevadel või mõne konkreetse tööülesande ühisel lahendamisel meeskondadega.  

Samuti ei saa alahinnata ühiseid väiksemaid ja suuremaid tähistamisi. Jõulud on aeg, et teha kiiresse temposse paus oma töötajate märkamiseks, tunnustamiseks ja tänamiseks. Üks julgustav sõna, soe naeratus ning ühise laua taga jagatud jutud saavad tuua lootuse sära uutesse tegemistesse.

Sõbralt Sõbrale ettevõte on 26-aastaga kasvanud ühest väikesest keldrikaltsukast suureks sotsiaalseks ettevõtteks, millele kuulub täna 15 taaskasutsukauplust üle Eesti, Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskus, Narva lastetuba ja heategevusprojektid. Sel aastal tähistasime jõule kogu ettevõttega ühiselt – kaupluste, logistika, sotsiaaltöö ja kontori meeskondade ning vabatahtlikega.  

Et ka vabatahtlikud on osa Sõbralt Sõbrale meeskonnast, siis tänasime ja tunnustasime ühisel jõulupeol ka neid inimesi, keda me nimetame meie superkangelasteks, kes käivad oma vabast ajast meie kauplustes või sotsiaaltöös aitamas. Sõbralt Sõbrale 15 taaskasutuskaupluses on selle aasta seisuga kokku 43 vabatahtlikku, erinevates noorte, perede ja täiskasvanute abistamisega seotud tegevustes panustab kaasa heategevusprojektides aasta jooksul 30 vabatahtlikku. 

Personali- ja arendusjuht Signe Leidt selgitab, miks on vabatahtlikud meie jaoks olulised: “Vabatahtlikud päriselt muudavad maailma oma väikeste ja suurte heategudega, andes oma aega ja oskusi. Iga aitav kätepaar tähendab seda, et kaupluste ja sotsiaaltöö meeskondadel on rohkem vahendeid, jõudu ja aega toetada nii materiaalselt kui erinevate tegevuste abil keerulistes olukordades peresid, lapsi ja noori.”

Me usume, et aidates teisi tuleb headus alati ringiga tagasi ning muutub ka inimese enda maailm. Vabatahtlik tegevus pakub palju häid emotsioone, võimalust suhelda uute inimestega, vaheldust igapäevasele rutiinile, samuti võimalust ennast teisest küljest arendada ning oma maailmapilti avardada. 

Sel aastal Mustamäe kaupluse meeskonnaga vabatahtlikuna liitunud Eva räägib: 

“Leidsin kutse tulla vabatahtlikuks Sõbralt Sõbrale kodulehelt. Teadsin poodi juba varem ja olen seal kliendina käinud. Vabatahtlikuks olemine pole minu jaoks samuti võõras, ent sedalaadi tööd pole ma varem teinud, olen rohkem käinud üritustel aitamas. Üks põnevamatest töödest on näiteks olnud võimalus aidata vabatahtlikuna riigikantseleis rahvusvahelistel tippkohtumisel külalisi vastu võtta. 
Sõbralt Sõbrale kaupluses meeldib mulle kolmel põhjusel: seal on väga toredad inimesed, töö on äärmiselt huvitav ja ma õpin ise palju juurde. Igal asjal, mida Sõbralt Sõbrale poodides müüakse, on oma lugu, ja nii põnev ja hariv on nendest lugudest teada saada.”

Meie usume, et hea eeskuju on nakkav! Soovime, et igaüks võtaks oma eesmärgiks sellel pimedal jõuluajal iga päev märgata ja tunnustada inimesi, kes on meie ümber, üks pealtnäha väike asi saab olla oluline samm rõõmsamate inimeste ja tervema ning soojema ühiskonna poole.
Märkame. Alati.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi