Üksteist õnnistades jõuame Eestimaa inimesteni

Ajalooliseks võib pidada viie konfessiooni osalusel toimunud Eesti Läkitus kogunemist. Luteri (EELK), nelipühi (EKNK), metodisti (EMK), adventisti (AKEL) ja EKB Koguduste Liidu osalusel toimunud koguduste rajamisele keskendunud kogunemine toimus 1. novembril Tallinnas.
Norrast alguse saanud initsiatiivi esindas Qivind Augland, kes julgustas konfessioone koos võtma vastutust oma maa evangeliseerimise eest. “Iga põlvkond peab omama kirge, et evangeeliumiga oma põlvkonnani jõuda. Kirik peab fokuseerima oma tegevuse 0-35 aastasteni. Kui seda ei tehta, siis kirik sureb kolme põlvkonna vältel.” Ta julgustas kirikuid vabastama noortes olevat prohvetlikku energiat. Samas toonitas ta, et me vajame kõiki põlvkondi, et noorusliku teravikuga nool võiks lennata ja märki tabada.

Kogunemisel osales ka tuntud Saksa Vabakiriku koguduserajaja ja raamatute autor, Dietrich Schindler. Tema sõnul on Saksa Vabakiriku fookuses viimastel aastakümnetel olnud uute koguduste rajamine. 500st kogudusest pooled on Saksa Evangeelses Vabakirikus rajatud alates 1980. aastast. Ta küsis koguduste esindajatelt otsekoheselt: “Millele te oma energia suunate, kui koguduse juhatusega kogunete?” Tavaliselt kulub suurem osa ajast administreerimisele. Kui tahetakse muutust, peaks tema sõnul selle ümber pöörama, et esimese järjekorra teemad oleksid evangelism, jüngrite tegemine ja juhtide arendamine.

Kohapeal kirjeldasid kirikute meeskonnad nii tänast olukorda koguduste rajamisel kui ka planeeriti tulevikku ning jagati seda üksteisega. Eriliseks muutis kokkusaamise üksteise õnnistamine – oleme Jumala rahvas Eestimaal, kelle kaudu peavad meie kaasmaalased kuulma head sõnumit Jeesusest Kristusest. Ühiselt tunnistati, et selle eesmärgi saavutamiseks vajatakse üksteist.

Ettevõtmine oli korraldatud Koguduserajamise Ümarlaua (KRÜL) poolt. Peep-Ain Saare poolt korraldatud ettevõtmises osalevad evangeelsete kirikute ja koguduste liitude esindajad ja koguduserajajad.