fbpx

Ülistav nädalavahetus

Eelmine õppeaasta alustas Kõrgem Usuteaduslik Seminar spetsialiseerumisega Ülistusteoloogia ja praktika. Selle raames toimub paralleelselt kaks koolitus: 5-osaline pikem koolitus ja Ülistus Alfa kursus. Kõik koolitused on spetsialiseerunud tudengitele, kuid ka avatud täiendkoolitusena kõigile huvitundjatele.

8.-9. september võis Tartu Salemi kirikus kuulda palju mitmekesist laulmist. Nimelt toimus seal koolitus “3/5 Kooskõlamine”. Osalejad oli kokku tulnud üle Eesti ning koolitajad olid vinged! Kersti Kuusk oli oma juhitava ülistuskooriga tulnud lausa suure bussiga Tallinnast ning nendega koos said kõik koolitusel osalejad ülistada ka õhtul toimunud Terve Elu teenistusel.

Veel olid koolitajad Joel-Rasmus Remmel, Anu ja Margo Kõlar, kes jagasid oma teadmisi muusikast, ülistusest ja kuidas need on seotud.

Eriti tore oli praktiseerida pühapäevase jumalateenistuse kokkupanemist meeskonnana Einike Pilli eestvedamisel. Osalejaid said otsustada Tartu Salemi koguduse teenistuse järjekorra ja aidata seda ka läbi viia. Osalejad juhtisid palveid, kirjakohtade lugemist ja nendest oli kokku pandud ka ülistusbänd.

 

Enne veel kui üks koolitus jõudis Tartus lõppeda, algas juba Viljandis 7-sessiooniline baaskursus Ülistus Alfa (edaspidi ÜA), mis toimub Eestis juba viiendat korda. Grupp alustas tubli 24-osalejaga.

ÜA on sarnane juba tuntud alfaga – loeng, arutelu ja kohvilaud. Erinevus seisneb selles, et ÜA on mõeldud juba kristlastele, kes teenivad või tahaksid teenida koguduse ülistusteenistuse valdkonnas, kursusel võetakse ka eraldi aega just ülistusmuusikaks.

Esimesel sessioonil “Miks on ülistus oluline?” tegi energilise loenguga algust ammune ülistusjuht ja Rakvere Karmeli Koguduse pastor Gunnar Kotiesen. Ülistust juhtis Mission Estonia Collective Tartust. Õhtu jooksul sai jagatud ülistusteenistuses juhtunud õuduslugusid, kui ka ausaid küsimusi, kuidas ülistaja hoiab enda suhet Jumalaga elavana.

Oleme tänulikud iga osalejale ja iga koolitaja eest nendel ülistusteoloogia koolitustel! Eriti tänulik Meego Remmelile, kes pani kokku spetsialiseerimise õppekava!

Ragne Kivimets
KUS Inspireeriv Ülistus korraldusjuht
https://www.facebook.com/missionest/

Järgmised koolitused juba peagi:
5-osaliste koolituste sarjast 4/5 Koosteenimine toimub 27.-28.oktoober Tallinnas Nõmme Baptistikoguduse palvemajas
Ülistus Alfa Viljandis jätkub 30.september Viljandi Baptistikoguduse ruumides.

Rohkem pilte ülistuskoolitustest: https://www.facebook.com/pg/missionest/photos/?ref=page_internal

Rohkem infot ülistusteoloogia koolituste kohta siit: http://kus.tartu.ee/taiendkoolitus/inspireeriv-ulistus/

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi