„Vanast uueks“ lauluga

Septembri alguses said kokku EKB liidu muusikud, et koos vanadele lauludele uut „kuube“ anda. Tegime seda mitut moodi – Joel Remmeli mõtisklusi ja vanemate laulude töötlusi kuulates, Margo Kõlari psalmitekstidele kirjutatud värskeid laule lauldes ning vahva kvarteti ja bändiga „Vaimulike laulude“ laule üheskoos lauldes. Rahvas laulis noodisoleva imeilusaks harmooniaks – see oli tõendus, et ruumis olid tõesti muusikud!

Pealelõunal kuulasime veel Triin Kasemaa lõputöö ülevaadet EKB liidu koguduste jumalateenistuste vormist ja ühislaulust. Saime teada, et laias laastus on kolm jumalateenistuse tüüpi: traditsiooniline, karismaatiline ja uuenduslik. Need võivad moodustada omavahel kombinatsioone. Triinu uuringust selgus ka, et kõige enam nimetatakse uuema ühislaulude heliloojana Timo Liget, kõige enam aga sai mainimist Juhan Ungru laul „Siin sinu ees“. Nende laulude digikogu on plaanis järgmise aasta-pooleteise jooksul kokku panna. Päeva lõpetas Toivo Pilli vaimulik sõnum, kus ta rõhutas, et Jumalal on tuhandeid viise!

Päeva sisujuht ja eestvedaja oli Taimi Kopli Haapsalu Baptistikogudusest, suur-suur tänu talle! Üle 60 inimesega ruumis ringi vaadates avastasin, et muusika liigub vere- või vähemalt sugulusliini pidi – oli vanemaid ja lapsi, abikaasasid ning lausa beebisid. See kõik annab lootust, et muusika meie liidu kogudustes jätkub.

Einike Pilli
Seminari rektor