fbpx

Enne isad, siis tütred

Enne isad, siis tütred

Selle-aastaste Seminari lõpetajate seas oli 50% noori naisi, kelle isad on enne Seminari lõpetanud. Milline eeskuju ja inspiratsioon! Samuti rõõmustasime Nõmme Baptistikoguduse pastorist Veikko Võsust, kes oli tulnud üle andma esimest oma vanaisa, Robert Võsu nimelist preemiat. Nii ongi – Jumal loob uut ja võimendab head järjepidevust!

Lõpetamine ise oli nagu lõpetamine ikka – kõnede, laulude, diplomite ja tordisöömisega. Muusikat tegi Ühisosa bänd kahes keeles, et väljendada meie kooli avatust neile, kelle emakeel on teistsugune. Neljast lõpetajast ühele andsime üle cum laude diplomi, kaks saatsime Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule, üks hakkab Seminaris sügisel lõputööks valminud kursust õpetama. Kahel noorel naisel neljast oli õppimine siiski ebatavaliselt raske – ühel tugeva liikumispuude ja teisel teise emakeele pärast. Aga nad said hakkama! Oma lõpukõnes küsis üks lõpetajatest, Lisete Lige, et kas neid nelja midagi ühendab? Ja avastas, et see oli loengutes käsitöö tegemine 😊 Ma arvan, et neid ühendab veel erakordselt tugev sitkus ja töövõime. Ning armastus Jumala ja Tema riigi töö vastu.

Soovisime ja palvetasime lõpetajate üle Jumala armu. Ning saatsime neid teele president Gunnar Kotieseni jutluse nelja „A“-ga: armastus, austus, alistumine ja avastamise rõõm. Meil on neist olnud palju avastamise rõõmu, loodan, et neil meiega ka! Ja ootame järgmisi tütreid, õdesid-vendi ja miks mitte ühel päeval ka mõnda isa?

Tekst: Rektor Einike Pilli

Pildid: Helina Voogne

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi