Erasmus-õppeaasta
2024. aastat võib Seminaris pidada Erasmus-aastaks. Sügissemestril õppis Leedus vahetusüliõpilasena kolmanda kursuse tudeng Elis Tomingas (loe tema lugu siit: https://kus.kogudused.ee/uudised/koige-onnelikum-jumala-plaanis/). Kevadel käisid aga õppejõud külastamas partnerkoole Slovakkias, Hollandis, Rumeenias ja Horvaatias. Nende kohtumiste peamiseks eesmärgiks oli kogemuste vahetamine, koostööplaanide tegemine ning ka teoloogiline arutelu.
Küsisime õppejõududelt nende muljeid. Meego Remmel sai Slovakkias Banska Bystrica Ülikooli külastades uuesti kinnitust, et “koolidel on nii üksteiselt õppida kui ka koostöös iseendast suurema nimel panustada.” Lisete Lige pidas silmiavavaks võimaluseks näha, “kuidas ühes Kesk-Euroopa baptismi hällilinnas (Amsterdamis) teoloogiat õpetatakse. Eks erinevusi võis näha palju, kuid üllatavalt palju oli ka sarnasusi. Kool on meie seminariga väga sarnane nii sisult kui ka ruumide poolest.” Helle Liht, kes samuti Amsterdamis käis, kirjutas oma õpetatava õppeaine seisukohalt: “Kohtumine ja nõupidamised Hollandi ja Rahvusvahelise Baptisti Teoloogilise Seminariga on andnud minu jaoks väga head sisendit kiriku ja ühiskonna teemade arendamiseks meie õppekavas.”
Heglis Lausvee, kes käis Rumeenias, Bukaresti ülikoolis, kirjutab: “Minu kui uue Erasmus koordinaatori jaoks oli oluline see protsess ise läbi teha. Hea on näha kui koostöövalmid on teised koolid ning loodan, et reisil kogetud huumor ja sõbralik meel saavad osaks ka kõigile teistele tulevatel Erasmus vahetusel.” Sarnast koges ka samas lähetuses käinud Meego: “Erasmuse partneriga Rumeenias juba pikemat aega omavahelisi suhteid seades ja arendades oli see esmakordne külastus, kus visandasime reaalset koostööd mitmetes Eesti ja Rumeenia teoloogilist haridust ja teadustööd edendavates valdkondades.”
Helina Voogne külastas partnerkooli Evangelical Theological Seminary Osijekis, Horvaatias. Ta kirjutas: “Neil oli käsil õppeaasta viimane sessioon ja põnev oli osaleda nende loengutes, kuulata lõputööde kaitsmisi, kasutada kooli suurepärase raamatukogu võimalusi, külastada Oikumeenilise teoloogia aine raames Püha Peetruse katedraali Đakovos ja palju muud. Sain öelda ka väikese tervituse kohe kooli kõrval asuva Evangeelse Nelipühikiriku jumalateenistusel. Leidsin juurde ka mitmeid põnevaid kontakte, kellega oma õppeaine raames tulevikuski koostööd teha.”
Einike, kes osales Slovakkia, Amsterdami ja Rumeenia lähetustel, pidas koolijuhina tähtsaks kohtumist teiste koolijuhtidega, õppekavade ja õppekorraldusega tutvumist ning tulevast õpilasvahetuste planeerimist. Samal ajal oli asendamatu mitteformaalne osa – kohvilauaarutelud, kolleegidega näost näkku kohtumised ja linnaekskursioonid. “Eks koos reisimisel kasvad rohkem kokku ka oma meeskonnakaaslastega,” lisas ta. Kõik lähetused said teoks täna Erasmus+ programmile, kust neid sõite rahastati.
Loodame, et sügisest edasi õnnestub ka suurem hulk üliõpilasvahetusi. Samuti on plaanis kutsuda mõned õppejõud Erasmus-programmi raames õpetama ning minna ka vastukülaskäigule. Aga sellest muljetame tulevikus.