Kas rahu nutiajastul on võimalik?

Meie kaasaja ühed suured väljakutsed on ärevus ja sõltuvused. Kiirete muutuste ja murettekitavate sündmuste aegadel on ärevus kujunenud uueks pandeemiaks, millega me kõik otsesemal või kaudsemal viisil kokku puutume. Nutitelefonide kasutamine mõjutab täna koguduste elu ja meid igaüht rohkem kui me seda endale võib-olla tunnistada tahaksime. Osaduse asemel inimeste ja Jumalaga võib inimene leida end hoopis sõltuvuste küüsist, millega püüab hingetühjust täita.

7. oktoobril toimub Tallinnas koolitus “Rahu võimalikkusest nuti- ja ärevuse ajastul”, kus räägime nii ärevusest, nutimaailmast kui (nuti)sõltuvusest. Otsime vastuseid küsimusele, kuidas nende kaasaja väljakutsetega toime tulla ning Jumala abiga ärevas maailmas rahu leida.

Teadmisi jagavad oma ala spetsialistid: nuti-teemadel psühholoog Kätlin Konstabel , ärevuse teemadel psühholoog Karita Kibuspuu ning kogemusnõustaja Mari Adamson; saame kuulda isiklikke lugusid Valtrik Pihlilt ja Gerly Elbrechtilt ning ruumi on ka vaimulikuks osaduseks ja palveks.

Koolitusele on oodatud osalema koguduste töötegijad, noortejuhid, lapsevanemad – kõik, kelle jaoks teemad aktuaalsed on, kas siis isiklikus või koguduslikus plaanis.

Sõltuvuste ja ärevuse teemal on eraldi praktilised seminarid, nii et osalejad saavad valida enda jaoks kõige aktuaalsema teema, omandada praktilisi nippe nende väljakutsetega toimetulekuks ja ka ise teemadel kaasa rääkida.