Keskendume peamisele

Keerulisel ajal on oluline olla „vastupidavad“ (Rm 12:12). Vend Joosep Tammo jagas töötegijate kogunemisel (1.03.21) mõtet: “Enne kui meil saavad olla oskuslikud paljunejad, peavad meil olema oskuslikud püsimajääjad…” (Daniel C. Bennet)

Ei ole vaja end ega teisi süüdistada, kui praegusel ajal pole jõudu paljuks. Erakorralistel aegadel on vaja teha kõige olulisemat – hoida oma isiklik osadusekanal Jumalaga avatud, hoida oma perekonda ja ühendust kaaskristlastega. Osaduse loomine ja julgustus võib olla vaid ühe telefonikõne kaugusel. Samuti pole vähetähtis hoida end füüsiliselt aktiivne ja liikuda värskes õhus.

Heade uudiste kõrval oleme kuulnud ka lahkhelidest kogudustes, mis on põhjustatud eriarusaamadest mõningate piirangute või vaktsineerimise* osas. Infot on palju ja erinevat. Koguduses ei pea me võtma seisukohti küsimustes, mis pole seotud pühakirja nõuete või inimeste õndsakssaamisega. Teeme neis küsimustes oma otsused vastavalt igaühe sisemisele veendumusele ja hoidume teiste süüdistamisest. Sest kui hingevaenlane midagi sellest kriisist võiks võita, siis oleks see sotsiaalmeedias vaidlevad usukaaslased ja kriisis lõhestunud kogudus. Seda ei tohiks me talle kinkida. Koguduste ühistegevusi puudutavas järgime koguduse pastori ja juhatuse juhtnööre vastavalt valitsuse korraldustele. Palvetame oma riigijuhtide ja meditsiinitöötajate eest, et neil oleks jõudu ja tarkust täita oma kohust meie rahva heaks. Meie endagi heaks. Palvetame ja siis ka usaldame neid ja oma Jumalat.

Lõpuks, nii isiklikult kui rahvana vajame käesoleval ajal Jumala armu ja erakordset abi. Palvetame ja parandame ise meelt ning palume päästmist inimestele me ümber, enne kui tuleb Issand.

Heebrea kirjas öeldakse: „Seepärast ka meie, kelle ümber on nii suur pilv tunnistajaid, pangem maha kõik koormav ja patt, mis hõlpsasti takerdab meid, ja jookskem püsivusega meile määratud võidujooksu! Vaadakem üles Jeesusele, usu alustajale ja täidesaatjale, kes häbist hoolimata kannatas risti temale seatud rõõmu asemel ja on nüüd istunud Jumala trooni paremale käele. Võtke siis eeskujuks teda, kes on kannatanud niisugust patuste vaenu enese vastu, et te ei väsiks ega teie hing ei nõrkeks.“ 12:1-3

Erki Tamm, president

Joosep Tammo, vanematekogu esimees