Seminari pühapäev liidab

Igal kevadel käime Seminari õppejõudude ja üliõpilastega EKB liidu kogudustel külas. Seekord läks nii, et mitmed külastajad olid Eesti Kristlikust Nelipühikirikust ehk ettevõtmine ületas meie liidu piire. Kokku käi(si)me kevade jooksul kahekümnes EKB liidu koguduses. Kõik tulid tagasi rõõmsate kogemuste ja muljetega. Jagame neist osasid.

Vastne vilistlane Karl-Emil ja lõpukursuse üliõpilane Meeri käisid teenimas Kärdla Baptistikoguduses. Nad tegid koos muusikat, Meeri juhatas lasteosa ja Karl-Emil jultustas. “Laupäeva õhtul oli mõnus aeg koguduse õe juures, kus saime teenistuseks valmistuda ja niisama mõnusalt vestelda. Vahva teenimiskogemus ja mõnus kvaliteetaeg oli,” kommenteeris Karl-Emil, lisades, et vastuvõtt oli väga hea.

3.kursuse üliõpilane Tuudur Tilk jutlustas ja tutvustas Seminari tööd Mustamäe Kristlikus Vabakoguduses. “Hästi armas kogudus oli ja pärast tulid mitmed sõna eest tänama. Kõik kuulasid põnevusega kaasa ka (Seminari) reklaami. Sain ka Riho (Uusväli) ja tema perega tuttavaks.”

Eesti Kristliku Nelipühikiriku Hulja koguduse pastor ja 2. Kursuse tudeng Endel Treiman oli külas EKB Liidu Otepää koguduses. Ta tuli tagasi hulga kogemustega, rääkides päästele tulnud inimesest ning kahest Otepääl elavast ukrainlannast, kes tema eestpalve peale kadunud rõõmu ja rahu tagasi said. “Oli ka üks prohvetliku anniga naisterahvas, kes tuli eestpalvele. Ta oli interneti jutlustest ära tüdinenud. Oli teine ärkvel olles näinud nägemust suurest monoliitsest ristist ja hakanud siis otsima seda kirikust. Teenistuse lõpus oli siis pastorilt küsinud, et kus see rist siis on? Ta ei näinud seda. Siis pastor oli temaga läinud saali otsa ukse juurde ja naine nägi, et see oligi see samane rist, mida oli vaimusilmis näinud. See oli seina sisse rajatud aknana.”

Seminari õppejuht Sander Tulk oli külas Tallinna Kalju Baptistikogudusel. Pastor Tarmo Lige kommenteeris külastust nii: “Tagasiside koguduselt oli positiivne…kaks alfakat arvasid, et peaks sügisel Piiblikoolile mõtlema.”

Tartu Kolgata Baptistikoguduse pastor ja Seminari Piibli teoloogia õppejõud Leho Paldre käis külas Viimsi Vabakoguduses. Ta tundis kuulajate hulgas ära nii ühe Seminari vilistlase kui üliõpilase. “Eriti tore oli kohtuda ühe keskealise mehega, kes on Kolgata koguduse õe lapselaps – mees oli möödunud aastal K13s pöördunud ja liitunud Viimsi kogudusega.” Leho rõõmustas, et temaga kaasas olnud tütre silmaring avaldus ka selle külaskäiguga.

Kolmanda kursuse tudengile Elis Tomingale oli Rakke koguduse külastus elu esimene võimalus jumalateenistusel jutlustada. Ta oli endaga kaasa võtnud kaks kogudusekaaslast Toompea kogudusest. Elis sai julgustavat tagasisidet, et ta jutluse teema oli inimesi kõnetanud.

Tõrva koguduse pastor ja esimese kursuse tudeng Margo Meri käis külas Moostes. Ta pidas jutluse päevakohasel teemal Mk 11:1-10 peale ja rõõmustas, et pärast pakuti kohvi ja kooki ning et sai pastro Randoga pisut juttu ajada.

Rektor Einike Pilli oli oma kalendris segaduse korraldanud ja lubanud ennast kogemata korraga kahte kogudusse, mis olid üksteisest 140 km kaugusel. Õnneks oli ta abikaasa Toivo valmis appi tulema, ja nii külastas Einike Kohila Baptistikogudust ning Toivo Tartu Kolgata baptistikogudust. Einike alustas oma jutlust Kohilas sõnadega, et ega ta ei tea, miks Kolgata kogudusele ette valmistatud jutlust oli hoopis Kohila rahvale vaja.

Kindlasti jätkame Seminari pühapäevadega ka edaspidi. See liidab kokku ja loob suhteid. Mine tea, mis neist külastustest kõik kasvama läheb!

Einike Pilli
Seminari rektor