fbpx

Sisuline ja pidulik

Sisuline ja pidulik

Seminari lõpunädal oli korraga süvenemist ja arutelu võimaldav ning väga pidulik. Just selles järjekorras. Kõigepealt presenteerisid viis lõpetajat oma lõputöid, millega nad olid palju vaeva näinud. Rõõmustasime mitmekesistest ja kogudustele olulistest teemadest. Mitmete lõpetajate puhul oli lausa näha, kui väga uuritav neile korda läheb – oli selleks siis Kadi Vilderseni vaimustus vabatahtlikest rääkides või Karl-Emil Kase uued avastused Jumala misjoni mõistmises. Koit Voojärv elas südamest kaasa väikeste koguduste pastorite naistele, kes peaaegu kunagi teenimisvaba pühapäeva ei saa ning Grete Veedla argumenteeris uuetestamentliku prohvetluse üle läbi isikliku kogemuse. Viies lõpetaja, Triin Kasemaa oli uurinud koguduste jumalateenistuse vormi ja enamlauldavaid uusi eesti autorite üldlaule. Viimastest on plaanis teha digikogu kõigile kogudustele kasutamiseks.

Reedese lõpuaktuse jutluse pidas Euroopa Baptistiföderatsiooni peasekretär Alan Donaldson. Ta rääkis loovast Jumalast, kellega koos avastame uusi teenimisviise. Rektor Einike soovis lõpetajatele kolme sorti usku: Jumalasse, meeskonda ja pikaajalisse perspektiivi. Oli veel terve hulk muid sõnavõtte, Janeli Kuuse ja Linda Kanteri muusikat ning muidugi õnnistuspalve, milles seekord osalesid peaaegu terve EKB liidu juhatus ja Euroopa Baptistiföderatsioon president Stefan Gisiger. Saatsime teele ja teenima kuus lõpetajat (üks, Edite Supe oli ma töö kaitsnud talvel). Piduliku aktuse tordisöömisel saime juttu rääkida lõpetajate omastega, keda oli kokku tulnud üle Eesti.

Nüüd on aeg puhata nii sisulisest kui pidulikust. Aga 20.augustil kohtume jälle – traditsiooniliselt Viljandis ja siis tähistame juba kõigi uute õppijate vastamist Jumala kutsele õppima tulla.

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi